1. “Polis, trans el ele; birlikte güzel günlere”

  Gün sonu penceremi kapatırken de fark ettim ki, bu cânım insanlar (ve de ben ve de sen) kayıp ilanlarına düşmeden, intihara sürüklenmeden bir araya gelmeliyiz, karşılaşmayı beklemeden, söyleyeceklerimizi gündemden dolayı ertelemeden!

 2. Benim hâlâ umudum var

  Hande’nin katledişini öğrendiğimde içimden, “umarım acı çekmeden ölmüştür” dedim. Kulağa haince geliyor di mi! 20 yıl önce dayımı yanıklar içinde gördüğümde de ananemin sözleri bana öyle gelmişti.

 3. Sinemada süpet alıkmanın incelikleri

  Ebatlar üzerinden hareket edebilirsiniz. Bir de karanlık olduğu için gönül rahatlığı ile orayı burayı elleyin kızlar. Hiçbir şey kaybetmezsiniz.

 1. “Iraklı ‘tek’ eşcinsel aktivist olarak tanınmaktan hoşnut değilim”

  Cinsel kimliği nedeniyle şiddete maruz kaldıktan sonra tutuklanan IraQueer kurucu üyesi Amir Ashour, örgütünü zorla göç ettirildiği İsveç’ten güçlendirmeye devam ediyor: “Irak’ta açık bir şekilde eşcinsel olmayı mümkün kılan kişi olmak istiyorum.”

 2. Şişli Belediyesi artık Avrupa Irkçılık Karşıtı Kentler ve Gökkuşağı Şehirleri Ağı’nda!

  Ayrımcılık, ırkçılık ve yabancı düşmanlığıyla mücadeleyi ilke edinen Şişli Belediyesi insanların temel hak, özgürlük ve eşitliğini savunan iki büyük uluslararası ağa üye oldu.

 3. İranlı LGBT mülteciler Türkiye’de ne yaşıyor?

  Kaos GL’nin “Tekin Olmayı” Beklerken: LGBTİ Mültecilerin Ara Durağı Türkiye raporu İranlı LGBT mültecilerin sistematik sözlü ve fiziksel şiddete uğradığını; barınma ve sağlık gibi alanlarda ayrımcılıkla karşılaştığını ortaya koyuyor.

Haftanın Gündemi

Gökkuşağı Forumu

İnsan Hakları

Kadın

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.

SİTE HARİTASI