1. İstanbul’da 1 ayda 5 transfobik saldırı

  İstanbul’da son bir ayda 5 trans kadın nefret saldırısına uğradı. Homofobik ve transfobik nefrete ve ayrımcılığa karşı herhangi bir yasal koruma ya da düzenleme ise hâlâ yok.

 2. “Bu ülkede insanlar ölüyor, köpekler öldürülmüş çok mu?”

  Ege Üniversitesi’nde 1 hafta önce 15 köpeği zehirleyen mühendis konuştu. “Bu ülkede insanlar ölüyor, köpekler öldürülmüş çok mu?” diyen L.S tutuksuz yargılanıyor.

 3. HDP adayı Kerestecioğlu: “Her alandaki homofobi ve transfobiyle birlikte mücadeleye!”

  HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Filiz Kerestecioğlu: “Hayatın her alanında homofobik ve transfobik uygulama ve düzenlemelere bakıp; yine hayatın her alanını etkileyen politikalar üretmeliyiz”

 1. Eurovision, milliyetçilik ve geyler

  Avrupalı/Batılı geylerin camp’lerini artık heteroseksüellerin filmlerine ihtiyaç olmadan, doğrudan, birinci elden yaratması için büyük fırsat olan Eurovision, aynı zamanda milliyetçiliklerini performe ettikleri (edebildikleri) de bir mekandır.

 2. Tarlabaşı’nda trans kadına bıçaklı saldırı

  İstanbul Tarlabaşı’nda trans seks işçisi Eylül 23 Mayıs gecesi bindiği ticari araçta iki erkek tarafından gasp edilmek istendi.

 3. “Kocaeli şimdi daha bi renkli”

  Homofobi, Transfobi ve Bifobi Karşıtı öğrenci buluşmalarının sonuncusu 24 Mayıs’ta Kocaeli LGBTİ İnisiyatifinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Haftanın Gündemi

Gökkuşağı Forumu

LGBT

İnsan Hakları

Eğitim

Çalışma Hayatı

Aile

Askerlik

Kadın

Sağlık

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.