1. Yaralanan dernek başkanı suç duyurusunda bulundu

  Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği Başkanı Eylül Yağmur Saraçoğlu, Onur Yürüyüşü’nde maruz kaldığı polis şiddetine ilişkin suç duyurusunda bulundu.

 2. TODAP polis saldırısını ve işkencesini kınadı

  Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP), Onur Yürüyüşü’nün engellenmesini ve sokakta uygulanan işkenceyi kınadı.

 3. Direndik, kazandık, yürüdük!

  Yıllar geçse de gururla hatırlayacağımız, göğsümüzü gere gere, “Oradaydım” diyebileceğimiz bir gün oldu. Kendi adıma söyleyeyim, katıldığım en anlamlı Onur Yürüyüşüydü. Bunu, “onur” sözcüğünün üstünü gökkuşağı renginde fosforlu kalemlerle çizerek söylüyorum.

 1. Lut kıssası

  İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık: Cinsel tercihler dahil hiç bir şeyin bekçisi, vekili ve zorbası olamayız. Kur’an üçünü de yasaklamıştır. Bize düşen her türden zulüm ve zorbalığa karşı çıkmaktır.

 2. “Bizi yıldırmak için gazdan, TOMA’dan fazlası gerek!”

  LGBTİ Onur Haftası Komitesi’nden Elif Avcı: Kendi gözüme mi inanayım barışçıl bir gösteriyi hukuka ve kanuna aykırı bir şekilde yasaklamış olan valiye mi?

 3. “Onur Yürüyüşü’ne saldırı AB görüşmelerini etkileyecek”

  Avrupa Parlamentosu LGBTİ İntergrup Başkan Yardımcısı Adinolfi, Onur Yürüyüşü’ne polis saldırısının Türkiye’nin AB’ye üyelik görüşmelerini etkileyeceğini söyledi.

Haftanın Gündemi

Gökkuşağı Forumu

LGBT

İnsan Hakları

Eğitim

Çalışma Hayatı

Aile

Askerlik

Kadın

Sağlık

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.