Yaşam

Homofobi Karşıtları Sivas, Adana, Mersin ve Kars’ta!

Çarşamba, 18 Aralık 2013
Haber: Kaos GL
9. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın yerel ayakları olan Homofobiye Karşı Yerel Buluşmalar bu hafta Adana, Mersin ve Kars’ta yapılacak.
 
Yerel Buluşmalar Bu Hafta Sivas’ta Başladı
Yerel Buluşmalar’ın bu haftaki programı kapsamında Kaos GL Derneği bugün Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde psikoloji öğrencileriyle bir araya geldi. Dernek adına Seçin Tuncel ve Ali Erol’un katıldığı etkinlikte Ali Erol “Türkiye’de Eşcinselliğe Bakışın Seyri ve Homofobi” başlıklı bir konuşma yaptı.

Yerel buluşmaların Adana ayağında 20 Aralık Cuma günü Queer Adana’nın ev sahipliğinde bir söyleşi düzenleyecek. Söyleşide Kaos GL’den Ali Erol konuşmacı olacak. Ayrıca aynı gün Mersin LGBT 7 Renk, Kaos GL Kapasite Geliştirme Programı kapsamında ilk eğitimini alacak. Eğitimi Umut Güner verecek.
 
Eğitimciler de Homofobiye Karşı
21 Aralık Cumartesi günü Mersin’de öğretmenler ile buluşulacak. Eğitim-Sen’in ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Kaos GL Eğitim Çalışma Grubundan Berna Savcı ile Seçin Tuncel ve Ali Erol katılacak.
 
Haftayı son yerel buluşması, 22 Aralık Pazar günü 15.00’da Kars Eğitim-Sen’de olacak. Kaos GL Derneği Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Selçuk Candansayar ve Ali Erol’un konuşmacı olacağı etkinlikte “Hastalıktan İdeolojiye Homofobi” konuşulacak.
 
Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma Yerel Etkinlikleri, Kanada Yerel Girişimler Fonu, Norveç Büyükelçiliği ve Rainbow Solidarite tarafından desteklenmektedir.