Yaşam

Lubunyalar için yoga atölyeleri başvurularını bekliyor!

Cuma, 28 Ekim 2016
Haber: Kaos GL

Kaos GL Kültür Merkezi yeni döneminde Atölye Yoga ile beden ve farkındalık atölyelerine devam ediyor.

Kaos GL Derneği ve Atölye Yoga ortaklığında LGBTİ’ler için ‘beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri başlıyor.

Yoga eğitmenleri Anıl Seren, Çağrı Tosun, Ekin Arıkan, Gülen Toker ve Gökhan İnan’ın olduğu program kasım ve aralık ayı boyunca her cumartesi günü saat 11.00-12.15 arasında yapılacak.

Atölye süreci LGBTİ'lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanacak.

Atölyeye katılmak için 4 Kasım Cuma gününe kadar kkm@kaosgl.org mail adresimize iletişim bilgilerinizi yollamanız yeterli. Programın tamamına katılacak katımcılara öncelik verilecek.

Kontenjan: 10 Kişi

Etkinlik ücreti: Aylık 25 TL

Kasım ve aralık ayı boyunca devam edecek atölye programı şöyle:

5 Kasım Cumartesi: İçsel Denge, Anıl Seren

12 Kasım Cumartesi: Ana Odaklanma, Gülen Toker

19 Kasım Cumartesi: Köklenme, Ekin Arıkan

26 Kasım Cumartesi: Geçicilik, Gülen Toker

3 Aralık Cumartesi: Biriktirmemek, Ekin Arıkan

10 Aralık Cumartesi: Kalbe Odaklanmak, Ekin Arıkan

17 Aralık Cumartesi: Kabullenme, Gülen Toker

24 Aralık Cumartesi: Bırakabilme, Çağrı Tosun

31 Aralık Cumartesi: Yeniye Yer Açma, Gökhan İnan

Atölyeciler kendilerini tanıtıyor!

Anıl Seren: Şifa ve yeni meslek arayışım yoga ile karşılaşmamı sağladı. Şifa alırken neden vermeyeyim ki dedim. Böylece Veganka ve ardından Atölye Yoga doğdu. Kendi dünyamızı kurma hayalleri ile Şu an hem Veganka’ da hem Atölye Yoga’da bu hayaller umut oluyor insanlara.

Çağrı Tosun: Yoga yapmaya 4 yıl önce başladım. Başlarda ağırlıklı olarak fiziksel bir aktivite olarak deneyimlediğim yoga, zaman içinde daha farklı düzlemlerle ilgilennmeme aracı oldu. Şu anda edindiğim birikimleri Atölye Yoga’da paylaşıyorum.

Ekin Arıkan: İş hayatım nedeniyle yaşadığım tükenmişlik duygusu ve öfke patlamaları sonucu hiçbir beklentim olmadan hatta gayet umutsuzca yogaya başladım. Kısa zamanda hem bedenen hem de psikolojik olarak yaşadığım rahatlama ve şifalanma çevremdeki herkes tarafından fark edildi.  Ben de beni şifalandıran ve iyileştiren bu öğretiyi çevremdeki insanlarla da paylaşmak istedim ve 9 ay süren yoga eğitimi sonrasında haziran ayında yoga eğitmeni oldum. Şimdi bu deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gülen Toker: Yoga'yla ilk tanışmam çok küçükken olsa da düzenli pratiğe 2012'de işyerindeki stresten dolayı çok gergin olduğum bir dönemde başladım. Sakinleşmeme çok faydalı olduğunu gördükten sonra yoga yolculuğu beni çeşitli eğitmenlerle farklı yoga pratiklerini deneyimlemeye götürdü. Bedenimi 30 yıl kadar ihmal ettikten sonra yoga pratiğinin fiziksel olarak da güçlendirici etkisini fark etme şansım oldu.9 aylık bir eğitim sürecinin ardından bu Haziran'da Yoga eğitmeni oldum ve ilk iş olarak deneyimimi sizlerle de paylaşmak için Kaos GL ile iletişime geçtim:)

Gökhan İnan: Yogaya 2007 yılında yaşadığım diz sakatlanması üzerine başladım. Ameliyat öngörülen dizim; yoga çalışmaları, bedene ve onun sınırlarına saygı, anlayış ve şefkatle yaklaşık altı ay içinde tamamen düzeldi. O dönemden beri yoga ve beden disiplinleriyle ilgileniyor, bu alanda okumaya ve araştırmaya devam ediyorum. Atölye Yoga aracılığı ile de yaşadığım deneyimleri keyifle aktarıyorum.

Atölye Yoga kimdir?

2016 yılında kurulan Atölye Yoga'yı kurarken amacımız yoga tekniklerini öğrenmek isteyenlere, şifa arayanlara ve öğrendiklerini paylaşmak isteyen yoga eğitmenlerine sıcak, güvenilir ve huzurlu bir paylaşım ortamı yaratmaktı. Kısa sürede hepimizin severek geldiği bir yere dönüştü. Hem kuir hem vegan hem de birbirini ve işini seven insanların bulunduğu bu ortamda kendinizi evinizde gibi hissedebilir, mutfaktan çayınızı, kitaplıktan kitabınızı alıp güzel bir manzara eşliğinde ders önceleri ve sonraları vakit geçirebilirsiniz.

Atölye Yoga'nın web sitesi için tıklayın.