Kültür Sanat

Pembe Hayat KuirFest bu yıl ücretsiz!

Perşembe, 24 Kasım 2016
Haber: Kaos GL

6. Pembe Hayat KuirFest, seyircileriyle buluşmak için geri sayıma başladı.

Broken Gardenias (2014)

Bu yıl altıncısı düzenlenen Pembe Hayat KuirFest, 12-19 Ocak tarihleri arasında Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi’nde, 27-29 Ocak tarihleri arasında ise İstanbul’da Pera Müzesi’nde takipçileriyle bir araya gelecek.

Bu yıl festivalin takipçilerine sürprizi ise, tüm gösterimlerin ücretsiz olarak gerçekleşecek olması. KuirFest, kuir kültürü yaygınlaştırmak ve toplumsal dayanışmayı genişletmek adına festival film ve etkinliklerini seyircisiyle ücretsiz olarak buluşturacak!

Programda neler var?

Pembe Hayat KuirFest, altıncı yılında da başta sinema olmak üzere, edebiyat, müzik performans ve video gibi pek çok türü bir araya getiriyor. Festival programında dünyanın dört bir yanından kuir yapımlar yer alıyor. Festival’in değişmeyen bölümlerinden “Gökkuşağının Altında” dünyanın farklı ülkelerinden kurmaca uzun metrajlara yer verirken, “Kuir Belgeseller” bölümünde ise yine geçtiğimiz yıl öne çıkan belgeseller bulunuyor.

Festival programına geçen yıl dâhil olan “Kuir Kısalar Yarışması” 6. KuirFest’te de büyüyerek devam ediyor. Programda ayrıca kuir sinema tarihinden kült yapımlar, Türkiye’den güncel örnekler ve tematik kısa seçkileri yer almaya devam edecek.

Etkinlikleriyle Ocak ayını ısındırmayı hedefleyen ve takipçilerine dopdolu bir festival deneyimi vaat eden KuirFest’in tam programı önümüzdeki günlerde yayınlanacak.