Yaşam / Cinsellik

Gençlerle güvenli ilişkiler üzerine nasıl çalışılır?

Çarşamba, 11 Temmuz 2018
Haber: Kaos GL

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak: Eğitimciler ve Danışmanlar için Uygulama El Kitabı”nın ikinci baskısı çıktı.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak: Eğitimciler ve Danışmanlar için Uygulama El Kitabı” genişletilmiş ve güncellenmiş ikinci baskısıyla yeniden yayımlandı.

Bu el kitabı, lise gençlerinin ve eğitimcilerin toplumsal cinsiyet, ayrımcılık, sanal zorbalık ve flört şiddeti konularında farkındalıklarının artırılmasına yönelik pilot bir çalışma olarak tasarladıkları “Ne Var Ne Yok”’un çıktılarından sadece biri.

Genişletilmiş yeni baskıda neler var?

“Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak: Eğitimciler ve Danışmanlar için Uygulama El Kitabı” yeni baskısında, projenin uygulama süreci, projeye katılan danışmanların paylaşımları, kitabın kullanımı için kolaylaştırıcı bilgiler, öneriler, uyarılar ve soru-cevap bölümü eklendi. 

Kitabı online okumak için buraya tıklayabilir, basılı olarak edinmek için projenevarneyok@gmail.com adresine yazabilirsiniz. 

İlgili haber:

‘Bir genç flörtüyle ilgili başvuruyorsa, güven ilişkisi sağlamışsınızdır; bu güveni sürdürebilmek önemli’