18/05/2020 | Yazar: Kıymet Güleş

Nefretinize inat bağırarak söylüyoruz şiirlerimizi.

Biz dünyanın renkleriyiz! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Kıymet Güleş | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Kıymet Güleş

İllüstrasyon: Golden Cosmos 

Biz dünyanın renkleriyiz! Ellerimizle, göz çizgilerimizle, yutkunduğumuz düğümlerle, derin nefes alıp- verişimizle. Hayatımız için tek taraflı otururuz tahterevalliye kim ne der? Tek başımıza yere düşer toprakları koklar, tek başımıza havalara yükselip göğü kucaklarız. Kimsenin arkamızdan bizi sallanmasına gerek yok, tek başımıza o salıncağa otururuz. Tüm olumsuzluklara inat, kendi ayaklarımızla özgürlüğe uçarız. Ne önemi var ki kuralların? Çocuklar gibi kaydıraktan kayarız.

Biz dünyanın renkleriyiz! Saçlarımızla kendimize yeni köprüler kurarız, istersek eski köprüleri de, bir çırpıda yok ederiz. Kahkahalarımızla özgürlük şarkıları söyleriz, gözyaşlarımızla tertemiz ırmaklar yaratırız.

Biz dünyanın renkleriyiz! Çamaşır ipinden kendimize sek sek çizeriz, mutfakta yığılan bulaşıklardan orkestra kurarız, biriken ütülerden özgürlük ağaçlarına dilekler dileriz. Ne önemi var ki bedenlerimizin? Ruhumuz evreni kıskandıracak kadar parlak.

Aşkımız! Tutkularımızın renkleri ile dünyayı tersine boyarız. Yeryüzünü kıskanır güzelliğimizi, nefretinize inat bağırarak söylüyoruz şiirlerimizi!

Biz dünyanın renkleriyiz! Yaşayacağız, yaşıyoruz, hep yaşıyor olacağız…

 

 

 


Etiketler: yaşam
Nefret