15/05/2013 | Yazar: Selçuk Candansayar

Dur bakalım Başbakan ne diyecek? O bir açıklama yapsın, ona göre ya dışarı çıkarız ya da evde bakarız keyfimize. Hah, evet konuşuyor, bak çok soğukkanlı adam, ama sanki biraz panik mi var gözlerinde? Yok canım, paniğe kapılır mı O?

Selçuk Candansayar | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Selçuk Candansayar
Hay Allah bu ne ya, Afganistan mı, Pakistan mı, Irak mı, Libya mı yine mi bombalı saldırı olmuş, vay bu kez epey sayıda ölü ve yaralı var galiba; Allah Allah amma ilkeller adamlar ya, ölüp öldürüp duruyorlar birbirlerini, bak bak şu başını ellerinin arasına almış çığlık atan kadının haline bak, nesi ölmüş acaba? İnsanlıktan çıkmış artık bunların hepsi, adam olmazlar, birbirlerini öldürüp parçalayıp duruyorlar, bitmez bunların bu kavgaları...

Oh oh huzurlu bir ülkede yaşamak ne güzel! Oh oh şu Kürtlerin ne karın ağrısıysa dertleri de çözülüyor ya ekonomi yüksek hızlı uçuşa geçecek deniyor, zaten iş adamları Irak’ın kuzeyine çoktan yerleşmişler, teröristlerin çekilmesi devasa bir pazarın da açılması demek, gelirimiz en az ikiye katlanacakmış, oh oh yeni araba modellerine mi baksam acaba, şeytan diyor gir şu Maslak 1453’e çok prim yapacakmış! Yarın tüm gün formamla dolanacağım derbi var, programı iyi yapmak gerekli, alacaz havalarını, ya da taçlandıracağız kupayı, oh oh...!

A a, görüntülerdeki araçların plakaları Türk mü ne? Bi dakka ya, neredeydi bu patlama? Reyhanlı mı, Türkiye’de mi orası? Reyhanlı nereye bağlı ki? Hatay mı? Aaa! Sınırda mı olmuş ki? Evet evet koşuşan polisler bizimkiler, ambulanslar da öyle. Bak bak Sağlık Eczanesi yazıyor yere düşmüş tabelada, vay canına ‘bizde’ olmuş patlama! Eee hani PKK teröristleri eylem yapmayacaklardı? Hani barışıp helalleşiliyorlardı kendi aralarında? Şu televizyonun sesini biraz açsanıza, yine sınır kapısında mı olmuş patlama? Hatay, buraya kaç kilometre mesafedeydi ya? Tüh ya akşam da konsere gidecektik ertelenir mi acaba? Yoksa bu gün dışarı çıkmasak mı? Ne olur ne olmaz bombalar içerde patlamış, manyak bunlar kalkıp şimdi burada da bir canilik yapmaya kalkışırlarsa, yok canım Hatay nere bura nere ta buraya kadar burnumuzun dibine kadar gelebilmiş olamazlar. Zaten
oralara Patriot füzesi konuşlandırılmamış mıydı? Belli de olmaz insan değiller ki bunlar, dolduruyorlarmış arabanın bagajını bombayla, kendileri de içinde basıyorlarmış düğmeye, kendi canının kıymetini bilmeyen vahşi senin benim canıma mı önem verecek?

Dur dur bak stratejik analist yorumluyor olayı, ulan bu Esat mı Eset mi ne haltsa ne istiyor bizden Allahın diktatörü? Bak adam ne diyor bu Hatay’da Alevilerin Nusayrileri varmış onlar bu Eset’i destekliyorlarmış. Hatay ne ya? Atatürk neden almış ki burayı? Madem çoğu Arapmış, Aleviymiş niye illa sınırlarımıza katmaya çalışmış ki?

Dur bi telefon trafiği, yok yok Face’ten yazayım evde toplanalım bu gece, ‘house party’ olayına girelim en iyisi. Aman ya zaten bi cumartesimiz var onun da içine ettiler, insan demeye dilim varmıyor, hiç mi canlarının kıymeti yok bunların? Hayır bize niye bomba atıyorsunuz? Kimbilir tayinle oraya gitmiş kimler zarar görmüştür? Dur kimdi o ya şeyin bir tanıdığı oraya mı gitmişti, hani nar ekşisi getirmişti, salata için, burada satılanlardan çok daha iyiydi, nar bölgesi miydi ki orası?

Hah Dışişleri Bakanı açıklama yapıyor, ‘gücümüzü test etmeye kalkmasınlar’ diyor. Ya bizimkiler de biraz pasif mi kalıyorlar ne? Ne testi kardeşim, sana bir vurduysa binsene tepesine? Bak bak, İçişleri bakanı ‘failleri tespit ettik’ diyor, iyi yakalanırlar yakında, ‘halkımızın içi rahat etsin’ diyor, akşamki programı iptal etmesek mi acaba?

Dur bakalım Başbakan ne diyecek? O bir açıklama yapsın, ona göre ya dışarı çıkarız ya da evde bakarız keyfimize. Hah, evet konuşuyor, bak çok soğukkanlı adam, ama sanki biraz panik mi var gözlerinde? Yok canım, paniğe kapılır mı O?

Etiketler:
Nefret