04/11/2016 | Yazar: Eser Gündüz

Terör mü? Aklı selim bir idari kadro olsa bu teröre dur derdi. Halkın seçtiği, halkın vicdanı olan kişilere değil.

Eser Gündüz | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Eser Gündüz

Bir sabah da huzurla uyanalım. Unuttuk sabahları güzel uyanmayı. Gazeteyi açtığımızda bir gazetecinin, halkın seçtiği bir vekilin, bir yazarın, bir şairin tutuklanmadığını görmek en büyük ümidimiz oldu.

Bugün Selahattin Demirtaş başta olmak üzere tutuklanan bütün vekiller ve hali hazırda tutuklu olan gazeteci ve yazarlar bir darbenin getirileridir. Bu darbe malum parti ve malum kişiler tarafından yapılan ve direk halkın iradesini hedef alan bir darbedir.

Önceki gün Cumhuriyet gazetesine yapılanla bir şok yaşadık, bugünse HDP ye yapılanla.

Herkes gibi bende kendi kendime düşünüyorum, böyle nereye kadar gidecek, diye.

Tek bir umudum kaldı, o da insanların canına tak etmesi. Bir şeyi yasaklarsanız daha cazip gelir mantığıyla düşününce, bazen iyi ki yapıyorlar bunları diyorum. Çünkü ne kadar çok zulmederlerse özgürlüğe o kadar hızlı kavuşuruz gibi geliyor. Çünkü zulmettikçe insanların sokağa çıkmasını çabuklaştırabilirsiniz. Bunun örneği çoktur dünyada. Bu dünya ne Hitlere kaldı ne Saddam’a.

Diktatörler kendi sonlarını kendileri hazırlar değil mi?

Öyle bir kültürel yapı hazırladılar ki, sokakta rahatça dolaşmak isteyen kadınlarımıza taciz, tecavüz o kadar arttı. Seks işçilerinin yaşadıklarını anlatmaya bile gerek yok. Şort giyen kadından tutunda, yüksek sesle gülen kadına kadar uçkuruna hâkim olamayan asalak zihniyetli yaratıklar terör estiriyor.

Terör mü? Aklı selim bir idari kadro olsa bu teröre dur derdi. Halkın seçtiği, halkın vicdanı olan kişilere değil.

Bir başka acı durum ise, sosyal medyanın karartılması. Sosyal medyanın karartılmasına karşı duruşunu sosyal medyadan gösteren bir halk var karşısında. Sen kimi neyle imtihan ediyorsun?

Tekrar söylüyorum, eğer bir halkın canına tak ederse, halk kendi özgürlüğünü kendi alır.

Bugün Kürtlerle başladılar, yarın Lazlar, Türkler, Ermeniler diye gidecek. Kendi gibi düşünmeyeni asıp kesen bir iktidarın sonunu zulmettiği o halklar getirecek. 


Etiketler:
Nefret