24/11/2016 | Yazar: Kaos GL

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival, 22. yolculuğuna yarın başlıyor.

22. Gezici Festival yarın Ankara’da başlıyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival, 22. yolculuğuna yarın başlıyor.

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 22inci yolculuğuna çıkıyor. 25 Kasım tarihinde sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. Ankara gösterimleri 25 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Goethe Institut Ankara'da gerçekleşecek.

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 22’inci yolculuğuna hazırlanıyor. 25 Kasım - 7 Aralık 2016 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. 25 Kasım - 1 Aralık’ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 2-4 Aralık tarihleri arasında Eskişehir’e konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu, 5 - 7 Aralık’ta Kastamonu’da tamamlayacak.

Festival seyircisini, 22’inci yılda da birçok sürpriz bekliyor. Klasikleşen bölümlerinin yanı sıra özel bölümleri ve konuklarıyla da her yıl dikkat çeken festivalde, bu yıl da sinema üzerine söyleşiler ve çeşitli atölye çalışmaları yer alacak.

Festivalin klasikleşen bölümleri Dünya Sineması, Türkiye 2016, Kısa İyidir, Çocuk Filmleri bu yıl da festival izleyicisiyle buluşacak. Dünyanın önemli festivallerine seçilmiş ve övgüyle karşılanmış pek çok filmin tüm kentlerdeki ilk gösterimleri Gezici Festival çerçevesinde yapılacak. Yılın öne çıkan yerli yapımları da film ekiplerinin katılımıyla Türkiye 2016 bölümü dâhilinde festival seyircisinin karşısına çıkacak. Her yıl olduğu gibi Kısa İyidir ve Çocuk Filmleri gösterimleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

İlk yılından bu ya Gezici Festival’i yalnız bırakmayan ve her yıl festivale birbirinden özgün afişler sunan Behiç Ak, 22’inci yılda da hazırladığı afişle Gezici Festival’e desteğini sürdürüyor.

Festival yarın Ankara'da başlıyor

Ankara'da başlayacak olan 22. Gezici Festival'in Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi programı şöyle: 

Eş zamanlı olarak gerçekleşecek Goethe Institut Ankara programı ise şöyle:

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve gösterimleri takip etmek için Gezici Festival Facebook sayfasını inceleyebilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
Nefret