12/07/2013 | Yazar: Gülistan Aydoğdu

Ankara’dan sivil toplum örgütleri, siyasî partiler, sendikalar ile direniş ve dayanışma platformundan katılımcılar öldürülen Medeni Yıldırım’ın ailesini ziyaret etmek için Lice’ye gidiyor.

Ankara’dan Lice’ye Barış Köprüsü Kuruluyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Ankara’dan sivil toplum örgütleri, siyasî partiler, sendikalar ile direniş ve dayanışma platformundan katılımcılar öldürülen Medeni Yıldırım’ın ailesini ziyaret etmek için Lice’ye gidiyor. Bu akşam yola çıkacak grup, Cumartesi günü Lice’de basın açıklaması yapıp halkla bir araya gelecek. Gezi Parkı direnişi sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Ethem Sarısülük’ün aileleri de barış köprüsü kurmak için Lice’ye gidecekler.
Kaos GL de Lice’de olacak
Aralarında Kaos GL Derneği, Halkevleri, ESP, ÖDP, TKP, TMMOB, KESK VE Pir Sultan Abdal Dernekleri ve park platformlarının bulunacağı ziyaretle ilgili Mülkiyeliler Birliği’nde dün bir basın açıklaması yapıldı. HDK Yürütme Kurulu’ndan Harun Çakmak’ın okuduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
”Kürt halkının otuz yıldır verdiği mücadele sonucunda hükümet barış görüşmelerini başlatmak zorunda kaldı. Başlayan bu görüşmede hâlâ yol alınabilmiş değil. Yıllardır Kürt-Türk ayrımı ile halklar birbirine düşmen edilmeye çalışılmıştır. Hükümet hâlâ aynı söylemler, aynı düşman dil ile konuşmakta. Bir taraftan barış ve çözüm süreci görüşmeleri yapılırken diğer taraftan ‘kalekollar’ yapılmakta, korucu sayısı artırılmaya çalışılmaktadır."
 

“Haziran ayı Türk halkı için yeni bir mücadelenin başladığı ay oldu. Bu direnişlerde pek çok genç insanımız faşist devletin polisleri tarafından katledildi. Şimdi Ankara’dan Lice’ye barış, özgürlük, demokrasi taleplerimizle gidiyoruz.”    


Etiketler: yaşam
Nefret