28/12/2016 | Yazar: Kaos GL

Ankaralı LGBTİ’ler, motivasyon atölyesinde buluştu: ‘Daha dingin bir beden, yenilenmiş yaşam enerjilerimizle güzel bir yıl için!’

Bedenini keşfet: Motivasyon atölyesi nasıl geçti? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ankaralı LGBTİ’ler, motivasyon atölyesinde buluştu: “Daha dingin bir beden, yenilenmiş yaşam enerjilerimizle güzel bir yıl için!”

Kaos GL ve Pembe Hayat ortaklığında yürütülen LGBTİ’ler için motivasyon atölyelerinin ikinci buluşması 24 Aralık Cumartesi günü gerçekleşti.

Buluşmada sanatçı Canan Kesebir’in yürütücülüğünde; fiziksel dizginlik, yaşam enerjisinin yenilenmesi ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için hareket çalışmaları yapıldı.

Nasıl geçti?

Atölye yürütücüsü Canan Kesebir: Yeni bir grup ile yeni deneyimler kazandım. Enerjisi güzel olan bu çalışmalarla tekrar bir araya gelmeyi isterim.

Rıza: Bir olmamız, birbirimize yakın durmamız gereken şu günlerde Kaos GL’nin böyle bir motivasyon atölyesi düzenlemesi beni çok mutlu etti. Üzerimizde bizi sürekli ezen bir stres var ve bundan biraz olsun uzaklaşabilmek iyi geldi. Çocukken rahatlıkla yapabildiğimiz hareketleri yaparken artık zorlandığımızı ve bedenimizin yeni sınırları olduğunu gördük. Bu sınırların dışına çıkmaya çalışmak, bedenimizi keşfetmek ve kendimiz için çaba harcamak mutluluk vericiydi.

Yağmur: Bedenimim sınırlarını fark etmem için yararlı bir atölye oldu. Kendimi dinamik ve enerjik hissediyorum. Ayrıca bu atölye güzel insanlarla tanışmama vesile oldu.

Melike: Gündelik hayatımım da ki yorgunluklarımı tanımam için verimli bir atölye oldu. Rahatlamış hissediyorum. Ama yorgun değilim. Burada öğrendiklerimi gündelik yaşamımda kullanacağım.

Melahat: Bedenimin sandığım kadar esnek olmadığını fark ettim. Grubun enerjisinin olumlu olması beni çok rahat hissettirdi. Kendimi açmamı, etkinlikten fayda görmemi kolaylaştırdı.

Zehra: Başta yaptığım hareketler çok anlamsız geldi. Sonrasında bedenimle ilgili farkındalık yarattı. Toplumsal baskıların bende yarattığı kalıplardan sıyrılabildim.

Hilal: Beynimin berraklaştığını düşünüyorum. Buraya gelirken ne olacağını bilmiyordum. Ama buradaki rahat ortamı görmekten mutlu oldum, çok iyi geldi. 


Etiketler: yaşam
Nefret