22/03/2016 | Yazar: Kaos GL

Belçika’nın başkentinde havalimanı ve metroda art arda iki patlama meydana geldi. Resmi kaynaklar ölü sayısını henüz açıklamadı.

Brüksel’de art arda iki patlama, ölü sayısı bilinmiyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Belçika’nın başkentinde havalimanı ve metroda art arda iki patlama meydana geldi. Resmi kaynaklar ölü sayısını henüz açıklamadı.

Belçika’nın başkenti Brüksel Zaventem Havalimanı’nda ve Avrupa Birliği kurumlarına çok yakında yer alan Maelbeek metro durağında patlamalar yaşandı.

Belçika Hükümeti ölümler olduğunu doğrularken sayı hakkında bir açıklama yapmadı. BBC’nin haberine göre patlamaların sebebi de henüz bilinmiyor. Belçika kanalı VRT ise havalimanı patlamasında en az 13 kişinin yaşamını yitirdiğini 35’e yakın yaralı olduğunu söyledi.

Patlamaların ardından havalimanı boşaltıldı, bütün uçuşlar iptal edildi. Şehrin metro sisteminin tamamı da kapatıldı.

Het Laatste Nieuws haber ajansına göre havalimanında başka bombalar da bulundu.

Bombalı patlama Paris katliamı zanlılarından cihatçı Salah Abdüsselam’ın Brüksel’de yakalanmasından dört gün sonra gerçekleşti.

Ülkenin İçişleri Bakanı Jan Jambon Abdüsselam’ın yakalanmasının ardından intikam saldırılarına karşı alarmda olduklarını açıklamıştı. Ülkenin önde gelen radyolarından birine yaptığı açıklamada, “Bir hücreyi durdurmak diğerlerini eyleme geçmeye itebilir. Bunun farkındayız” demişti.


Etiketler: yaşam
Nefret