21/09/2016 | Yazar:

‘Ye, Dua Et, Sev’ kitabının yazarı Elizabeth Gilbert, Facebook sayfası üzerinden yakın arkadaşı Rayya Elias’a aşık olduğunu paylaştı.

Elizabeth Gilbert, Rayya Elias’ı seviyor; aşkla! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“Ye, Dua Et, Sev” kitabının yazarı Elizabeth Gilbert, Facebook sayfası üzerinden yakın arkadaşı Rayya Elias’a aşık olduğunu paylaştı.  

“En nihayetinde bu iki insanın anlaşmaya çalışması, karmaşık olması çok doğal” diye yazmıştı Elizabeth Gilbert biografisi Ye, Dua Et, Sev’de: “Aşk her zaman karmaşıktır.”

The Guardian'ın haberine göre Elizabeth Gilbert, en yakın arkadaşı olan yazar Rayya Elias’a pankreas kanseri teşhisi konulduğunda ona aşık olduğunu farkettikten sonra eşiyle evliliğini bitirme kararı aldı.

Gilbert konuyla ilgili “Ölüm -veya ölüm ihtimalinin- etrafta gerçekten önemli olmayan her şeyi temizleme gibi bir özelliği var” diyerek süreci şöyle anlatıyor: “Tam anlamıyla keskin gerçekliğin içinde bulunduğum bir zamada şunu farkettim: ben Rayya’ya karşı hissettiğim arkadaşça bir sevgiden öteydi, ben ona aşıktım. Ve bu gerçeği daha fazla gözardı edemezdim.”

Elizabeth Gilbert’ın Rayya Elias’a aşık olduğunu nasıl fark ettiğini anlattığı Facebook sayfası, onlara iyi dileklerini ileten, yazarın cesareti ve dürüstlüğünü takdir eden hayranlarının yorumlarıyla dolup taştı.

Hayranlarının güzel dilekleri için sayfa üzerinden bir mesaj yayınlayan Gilbert, herkese “aşkı” için teşekkür etti: “Aşkınız, inceliğiniz, kibarlığınız, duyarlılığınız, desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Ama en çok aşkınız için. Yürekten müteşekkirim.”  

Ruth Hunt: “Cinsel yönelimimizi açıklamak geçmişe oranla daha güvenli”

“Bazı kadınların eşcinsel olduklarını otuzlu yaşlar ve ilerisinde fark etmeleri yeni bir olgu değil”, diyor Stonewall’un (LGBTİ örgütü) başkanı Ruth Hunt. Hunt’a göre kadınlar yaşamlarının farklı aşamalarına girerken çoğu zaman kişilikleri ve cinsellikleri ile ilgili yeni şeyler keşfediyor, bunun nedeni olarak kendilerine güvenlerinin artmış olması çevrenin düşüncelerini daha az önemsemeleri gösteriliyor: “Çevremiz değişti ve değişmekte, cinsel yönelimimizi açıklamak eskiye oranla daha güvenli.” 


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret