01/03/2017 | Yazar: Kaos GL

‘İyileştiren Şeyler’ temasıyla yola çıkan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, yolculuğuna Ankara ile devam ediyor!

!f İstanbul’un ‘iyileştiren şeyleri’ Ankara’ya geliyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“İyileştiren Şeyler” temasıyla yola çıkan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, yolculuğuna Ankara ile devam ediyor!

Çeşitli ülkelerden çok sayıda filmin yer aldığı !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, “iyileştiren şeyler” temasıyla yola çıkarak, 2-5 Mart'ta Ankara'da sinemaseverlere "şifa" verecek. 

İş Bankası Maximum Kart'ın ana partnerliğinde düzenlenen 16'ncı !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde, Fransa'dan İran'a, İsveç'ten İsrail'e birçok ülkeden toplam 69 film gösterilecek. !f İstanbul, "iyileştiren şeyler" temasıyla yola çıkacak ve sinemaseverleri, yılın en çok konuşulan ve beklenen filmleriyle buluşturacak.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Direktörü Serra Ciliv, seyirciye, Türkiye'nin ve dünyanın içinden geçtiği kaosa karşı iyileştiren şeylerin önerileceğini, sinema salonlarında ve filmlerde şifa yollarını aramaya davet edeceklerini söyledi.

Yılın merakla beklenen filmlerinin bu yıl Ankara'ya özel bir programla geldiğini belirten Ciliv, “Göstereceğimiz bütün filmler, Ankara'da ilk kez sinemaseverlerle buluşacak. Her bölümden Ankaralı izleyicilerin en çok beklediklerine inandığımız filmleri programladık. Örneğin Danny Boyle'un 90'ların kült filmi Trainspotting'in devam filmi olan T2 Trainspotting'in gösterilecek olması, eminiz Ankaralı sinemaseverleri çok heyecanlandıracak” diye konuştu.

Festivalin Ankara programına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
Nefret