05/04/2019 | Yazar: Kaos GL

Üniversiteli LGBTİ+ örgütleri, Fahriye’​nin beden uyum süreci için dayanışma partisi düzenliyor.

Fahriye’nin dayanışma partisi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Üniversiteli LGBTİ+ örgütleri, Fahriye’​nin beden uyum süreci için dayanışma partisi düzenliyor.

Beden uyum sürecine başlayan Fahriye için dayanışma partisi düzenleniyor. İstanbul’daki LGBTİ+ öğrenci örgütleri İstanbul Teknik Üniversitesi Cinsarı, Yıldız Teknik Üniversitesi ODA, Yedi Tepe Üniversitesi Yedi Renk, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Madi Kuş ve İstanbul Üniversitesi LGBTİ+’nın düzenlediği parti 19 Nisan’da REN Bar’da gerçekleşecek.

Örgütlerin “Bitmek bilmeyen kış toprağına bir tutam sevgi tohumu serpiştirip nefret kargalarını kışkışlayacağımız, içimizi ısıtan dayanışma ruhu ışığında yeşermelerine şahit olacağımız bir cuma gecesi kadehlerimizi Fahriye’ye, gökkuşağı bayraklarımızı havaya kaldırıyoruz!” diyerek çağırdığı partinin tüm geliri Fahriye’nin beden uyum sürecinde geçireceği operasyonlar için kullanılacak.

Giriş ücreti ve ayrıntılı bilgi için partinin Facebook sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

“Dayanışmanın gücüne her zaman inandım”

Fahriye Ağtaş, İstanbul’da yaşayan bir trans kadın olarak bu beden uyum süreci için geçireceği cerrahi operasyonlar için GoGetFunding üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlattı Şubat ayında:

“Ben de bir trans kadın olarak bu sürecin bir parçası olmak ve beden uyum sürecimi kamuya duyurarak dayanışma çağrısında bulunmak istedim. Bu da benim size çağrımdır. Benimki de tıpkı diğer arkadaşlarımınki gibi bu zamana kadar sistematik olarak transların görmezden gelinmesine karşı bir tepkidir. Alanında uzman bir akademisyen olma hayalim var ve hiçbir şey beni bu uğurda mücadele etmekten alıkoyamayacak.” 

Fahriye’nin kaosGL.org’a verdiği röportajı buradan okuyabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Nefret