25/10/2016 | Yazar: Kaos GL

Tüketici Hakem Heyeti 500 TL’sinin iade edilmesine karar verdi.

‘Güzellik merkezine’ epilasyon sonucu yanık davası Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İzmir'de, penis bölgesi ve göğsüne lazer epilasyon yaptıran M.S., kasıklarında yanık ve ağrılı sivilceler oluştuğunu gerekçe gösterip firmadan paranın iadesini istedi. Tüketici Hakem Heyeti 500 TL'sinin iade edilmesine karar verdi.

Seferihisar'da oturan M.S., geçen nisan ayında penis ve göğsüne lazer epilasyon yaptırmak istedi. Alsancak’taki bir güzellik merkezine giden M.S., 4 seanslık lazerli hizmet karşılığında da, iki taksit halinde 3 bin 350 TL ödeme yaptı. Ancak bu işlemler sonrasında M.S., penis ve çevresinde yanıklar, göğsünde de kızarıklar oluştuğu şikayetiyle özel hastane de tedavi gördü.

Güzellik merkezi 500 TL ödeyecek

Doğan Haber Ajansı’ndan Taylan Yıldırım’ın haberine göre M.S., güzellik merkezi yetkililerinin parayı iade etmesi yönündeki isteğini kabul etmemesi üzerine İl Hakem Heyeti'ne gitti. Burada yaşadıklarını ifade olarak veren M.S.'nin iddialarına karşılık güzellik merkezi yetkilileri de kendilerinin zayıflama, solaryum ve sıkılaşma hizmeti verdiğini, epilasyon hizmetini farklı bir kuruluşun üstlendiğini, şikayetlerin kendileriyle ilgisinin olmadığını ileri sürdü. İl Hakem Heyeti'nin atadığı bilirkişi, konuyla ilgili araştırma yaptı. Bilirkişi raporunda, M.S.'nin penis bölgesinde yanıklar olduğunu, göğsündeki kızarıklıkların ise epilasyonla ilgisinin bulunmadığı sonucuna varıldı. Bilirkişi ayrıca M.S.'nin kredi kartından da 1750 TL ve 1600 TL olmak üzere şirkete kredi kartından iki kez ödeme yaptığı bilgisini de verdi.

Elde edilen bilgiler ve bilirkişi raporundan sonra İl Tüketici Hakem Heyeti, epilasyon hizmeti veren güzellik merkezinin, şikayetçi olan M.S.'ye 500 TL iade etmesine karar verdi. Ancak, güzellik merkezinin bağlı bulunduğu şirketin avukatları, bu karara itiraz edecekleri ve karar kesinleşinceye de kadar da ödemeyi yapmayacaklarını bildirdi.


Etiketler: yaşam, moda
Nefret