03/02/2017 | Yazar: Kaos GL

İnsan Hakları Derneği, işkence-kötü muamele, kayıp, kadına yönelik şiddet, yargısız infaz gibi durumlarda artık internet üzerinden başvuru alıyor.

Hak ihlalleri, İHD’ye internet üzerinden bildirilebilecek Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İnsan Hakları Derneği, işkence-kötü muamele, kayıp, kadına yönelik şiddet, yargısız infaz gibi durumlarda artık internet üzerinden başvuru alıyor.

İnsan haklarının evrenselliğini ve bölünmezliğini savunan İnsan Hakları Derneği, hak ihlalleri yüz yüze danışmanın yanı sıra, dijital ortamdan yapılan başvurulara hizmet verecek.

Hak ihlali başvuru sayfasına girerek, şahsen ya da ihlale uğrayan kişinin adına başvuru yapabilirsiniz. 

Kaos GL’nin nefret suçu anketi devam ediyor

Kaos GL Derneği’nin, 2016 yılında Türkiye’de işlenen homofobi ve transfobi temelli nefret suçlarını izlemek için yaptığı araştırma projesi devam ediyor. Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve heteroseksüel nefret suçu mağdurları ile tanıklarına yöneltilen araştırma, insan hakları ihlallerinin raporlanması için kullanılacak.

Araştırma sonucunda elde edilen bilgiler analiz edilerek cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli nefret suçlarına dair 2016 yılı raporu hazırlanacak. Rapor, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile paylaşılarak Türkiye için her bakımdan yeterli bir nefret suçları mevzuatı ve politikası geliştirilmesi için harcanan çabalara katkıda bulunacak.

Araştırmaya katılmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
Ankara