13/04/2017 | Yazar: Kaos GL

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Kaos GL ve Pembe Hayat aktivistleri ile ‘Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimi’ kapsamında buluştu.

Heteroseksizmden beslenen şiddetle mücadelede "Değişim Bizimle Başlar!" Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Kaos GL ve Pembe Hayat aktivistleri ile “Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimi” kapsamında buluştu.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden Pınar Büyüktaş, Kaos GL ve Pembe Hayat aktivistleri ile 8 Nisan Cumartesi günü “Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimi” kapsamında buluştu. Eğitim, Kaos GL’nin 2017 yılında hayata geçecek olan “LGBTİ’lerin İnsan Haklarını İzleme, Raporlama ve Sistem Geliştirilmesi Projesi” kapsamında gerçekleşti.

Toplumsal cinsiyet rolleri, bu rollerin sosyal inşa süreci, cinsiyet temelli şiddet ana başlıklarının konuşulduğu eğitimde, cinsel şiddet hakkındaki mitler/gerçekler ve kavramlar tartışıldı. Eğitimde cinsel şiddetle karşılaşan kişi ile iletişim ve kişiye yönelik destekleyici yöntemler üzerinde duruldu.

Değişim bizimle başlar!

Heteroseksizm ve heteronormativiteden beslenen tüm şiddet türleriyle mücadelede, "Değişim Bizimle Başlar!" mottosuyla sona eren eğitimde katılımcılara sertifika dağıtıldı.


Etiketler: yaşam
Nefret