02/02/2017 | Yazar: Kaos GL

İstanbul’da bulunan genç erkek cesedinde yapılan ilk incelemeler, bu cinayetin nefret cinayeti olabileceğini düşündürüyor.

İstanbul’da erkek cesedi bulundu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İstanbul’da bulunan genç erkek cesedinde yapılan ilk incelemeler, bu cinayetin nefret cinayeti olabileceğini düşündürüyor.

İstanbul E-5 karayolu, Beylikdüzü Haramidere kavşağındaki atık su kanalında erkek cesedi bulundu. 20 yaşlarında olduğu tahmin edilen cesedin belden aşağısı çıplak, baş ve vücut bölümünde darp izleri bulunuyor. Yapılan ilk incelemelere göre, polis, cesedin bölgeden geçmekte olan otomobilden atılmış olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) haberine göre, cesedi, alanda çalışan bir temizlik işçisi fark ederek polise haber verdi. Bu ihbarın ardından çıkarılan cesedin üzerinde kimlik belirlemeye yarayacak bir bulguya rastlanmadı. Polis, incelemesini tamamladıktan sonra ceset Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Bir erkek cesedi de Aydın’da bulundu

Benzer bir genç erkek cinayeti haber de 26 Ocak günü Aydın’dan geldi. DHA’nın haberine göre, Aydın’da, Kırsal Danişment Mahallesi yolu üzerindeki zeytinlik alana gömülen erkek cesedinin kendisinden yaklaşık 2 aydır haber alınamayan 20 yaşındaki Salih Yılmaz'a ait olduğu belirlendi.

İstanbul ve Aydın’da yaşanan cinayetler hakkında emniyetten henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak özellikle İstanbul’da gerçekleşen cinayetin basına yansıyan ilk bilgilerinde, cesedin belden aşağısının çıplak oluşu ve öldürülmeden önce darp edilmiş olması akıllara bu cinayetin, nefret cinayeti olabileceğini getiriyor.

Editör notu: Bu haberi yayınlamamızın ardından Aydın'da cesedine ulaşılan Salih Yılmaz'ın uyuşturucu kullanımına bağlı olarak hayatını kaybettiği ve Yılmaz'ı arkadaşlarının gömdüğü bilgisi basına yansıdı. 


Etiketler: yaşam
Nefret