08/09/2009 | Yazar: Kemal Ördek

ETC İstanbul: Kadın ve Transların Özgür Teknoloji ve Sanat Karnavalı  başlıyor...

ETC İstanbul: Kadın ve Transların Özgür Teknoloji ve Sanat Karnavalı  başlıyor...

İstanbul sonbaharın başlamasıyla birlikte alternatif festivallere ev sahipliği yapmaya başlıyor. Direnistanbul etkinliklerinin yanında 9-13 Eylül tarihlerinde Eclectic Tech Carnival – Digital Dantel, İstanbul’da katılımcıların desteğiyle hayat bulacak.
 
2002’den beri her yıl yapılan festival, bu sene 10. kez dünyanın dört bir yanından gelecek kadın ve transların katılımıyla, İstanbul Haymatlos’ta* gerçekleştirilecek. ETC – Digital Dantel, Açık Bilgi ve Açık Standart Teknolojisi’yle ilgilenen kadın ve transların bir araya gelmesini, deneyim, bilgi ve yeteneklerini paylaşmasını ve eğlenmelerini sağlamayı amaç edinmiş muhalif bir etkinlikler zinciri. Karnavalın nihai amacı, ‘farklılık, tolerans ve toplumsal angajmana adanmış yerel ve bölgesel sanatçı, aktivist ve teknik uzmanlar ağı kurmak.’
 
Websitesi kurulumundan, yaratıcı eylemlilikler üzerine atölyelere, sanatın sosyal hareketler içerisinde alternatif kullanımıyla ilgili tartışmalardan, ‘Do It Yourself’ (Kendin Pişir Kendin Ye!) uygulamalar üzerine uygulamalara dek pek çok faaliyetin yer alacağı etkinlikler ile ilgili teknik bilgiler için etcistanbul@gmail.com e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, http://etcistanbul.wordpress.com/ adresinden de ETC – Digital Dantel’in programına ve katılımcılara yönelik duyurulan açık mektuba ulaşabilir, diğer ayrıntıları inceleyebilirsiniz.
 
Haymatlos: İstiklal Caddesi Rumeli Han No:48 C Blok Kat:2 Beyoğlu İstanbul
 

Etiketler: kültür sanat
Nefret