17/10/2016 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL, Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat ve Berlin Eyalet Meclisi Milletvekili Hakan Taş ile buluştu.

Kaos GL, Bakan Kolat ve Milletvekili Taş ile buluştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL, Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat ve Berlin Eyalet Meclisi Milletvekili Hakan Taş ile buluştu.

Kaos GL Derneği’nden Seçin Tuncel, Murat Köylü ve Yıldız Tar Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat ve Berlin Eyalet Meclisi Milletvekili Hakan Taş ile Berlin’de Kolat’ın makamında buluştu.

6 Ekim’de yapılan toplantıda Tuncel Kaos GL’nin çalışmalarından, Tar son dönemde artan nefret saldırılarından bahsetti. Köylü ise yerel yönetimler düzeyinde işbirliğinin önemini aktardı.

Milletvekili Taş, Almanya’daki güncel siyasi atmosferi aktardı. Seçim sonuçlarını değerlendirdi. Yeni süreçte yapılabileceklere dikkat çekti.

Bakan Kolat ise, Berlin Eyaleti’nde heteroseksizme karşı çalışmalarından bahsetti. Ayrımcılığa karşı eşitlik politikalarını anlattı.

Toplantı, Türkiye’deki yerel yönetimler ile Almanya’daki yerel yönetimlerin LGBTİ’lere yönelik ayrımcılığa karşı ortak projeler geliştirmesine ilişkin atılacak adımların konuşulması ile sonlandı.

*Bu etkinlik, Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu'nun desteklediği Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilmiştir.


Etiketler: yaşam, siyaset
Nefret