13/11/2007 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL’nin hazırladığı ‘Biliyor(mu)sun(?) – Her Kadın Heteroseksüel Değildir’ adlı kitap çıktı. Kitap, lezbiyenler ve biseksüel kadınlar için rehber niteliği taşırken bu konuda bilgi edinmek isteyen herkes için başvuru kaynağı olacak.

Kaos GL’den lezbiyenler ve biseksüel kadınlar kitabı Kaos GL - LGBTİ+ Haber PortalıKaos GL’nin hazırladığı ‘Biliyor(mu)sun(?) – Her Kadın Heteroseksüel Değildir’ adlı kitap çıktı. Kitap, lezbiyenler ve biseksüel kadınlar için rehber niteliği taşırken bu konuda bilgi edinmek isteyen herkes için başvuru kaynağı olacak.

KAOS GL - 08/11/2007


*Kitabı PDF formatında indirmek ve okumak okumak için link'e tıklayınız.

‘Lezbiyenlerin ve biseksüel kadınların kendi ülkelerine dönüp bakacakları bir yol haritası çizmeye çalıştığımız bu kitapçıkla, asırlardır gizemli bir kutu sandıkları lezbiyenleri ve biseksüel kadınları merak edenlere de kutunun içinde aslında çok da ‘farklı’ bir şey olmadığını göstermeye çalıştık.

Bilmediklerimiz, görmediklerimiz, duymadıklarımız değil belki içindekiler; ama bazen bilinmesi istenmeyen, gösterilmeyen, duymamız engellenenler… Bu yüzden ses verelim istedik. Herkesin heteroseksüel varsayıldığı bu dünyada, biz kimseyi ‘bir şey’ varsaymadan, herkes okusun, bir şey bulsun diye ses verdik.’

Kaos GL’nin hazırladığı ‘Biliyor(mu)sun(?) – Her Kadın Heteroseksüel Değildir’ adlı kitap aileden hukuka, cinsellikten aşka lezbiyenler ve biseksüel kadınlara dair merak edilen pek çok konuya açıklık getiriyor. Kitap, lezbiyenler ve biseksüel kadınlar için rehber niteliği taşırken bu konuda bilgi edinmek isteyen herkes için başvuru kaynağı olacak.

Lezbiyenler ve biseksüel kadınlara dair önyargıları kırmayı da amaçlayan kitabı Kaos GL, Kaos GL İzmir, Lambdaistanbul ve Pembe Hayat ofislerinden ücretsiz edinebilirsiniz.Bilgi için:

Burcu Ersoy - Kaos GL

Tel: 0312. 230 03 58 (dahili 16)

E-posta: oyaburcu@kaosgl.org

*Konuyla ilgili haberler:

[[Kendi ülkemize bakabilmek…]]
 


Etiketler: kadın
Nefret