12/05/2017 | Yazar: Kaos GL

Batman Belediyesi’ne atanan kayyım, Yılmaz Güney Parkı’nın girişindeki gökkuşağı renklerini, beyaza boyattı.

Kayyım gökkuşağını beyaza boyattı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Batman Belediyesi’ne atanan kayyım, Yılmaz Güney Parkı’nın girişindeki gökkuşağı renklerini, beyaza boyattı.

Batman Belediyesi’ne atanan kayyım, yurttaşlar tarafından rengarenk boyanan Diyarbakır caddesindeki Yılmaz Güney Parkı’nın gökkuşağı renklerini, beyaza boyadı.

Kayyımın gökkuşağına saldıran yaklaşımı yurttaşlardan tepki topladı. İsmini vermek istemeyen bir yurttaş, “Renklere tahammülü olmayan bir yöneticinin, tüm şehri karanlığa boğacağın göstergesidir” diye tepki gösterdi.

Gazete Sûjin’den Filiz Zeyrek’e konuşan yurttaş devamında şunları kaydetti:

“Kayyımın yaptığı tek şey değil ama en çok üzücüsü bu oldu. Renkli bir dünyadan aslından nasıl korktukları belli olmuş oldu. Bu parkın girişini çoluk çocuk halk boyamıştı ve görseli de iç açıcıydı. Lakin buna tahammül etmeyen kayyım renkleri tek renge boyayarak aslında ülkeye nasıl baktıklarını göstermiş oldu. Renklerin LGBTİ’leri çağırışım yaptığını gerekçe göstererek girişi tek renge boyadı. Biz çok üzüldük, çünkü çok daha güzel görünüyordu ve büyük bir emek ile boyandı.”

Kayyımı cinsiyetçi olarak gören yurttaş, neden ismini vermek istemediğini de şöyle anlattı:

“Cinsiyetçi kayyum hepimizin adına karar veriyor, biz sesimizi bile çıkaramıyoruz. Şu an ismim bile bilinirse yarın bir şafak operasyonu ile gözaltına alınabilirim çünkü ülke bu hale getirildi.”


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
Nefret