03/12/2016 | Yazar: Kaos GL

Polise teslim olan saldırganlar, ‘Gençliğimizi ibne yaptılar’ dedi.

Kerimcan Durmaz’a saldıranlar: ‘Milletimizi ibne yaptılar’ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal medya fenomeni, DJ Kerimcan Durmaz Samsun’da sahne aldığı mekanda homofobik saldırıya uğradı. Polise teslim olan saldırganlar, “Gençliğimizi ibne yaptılar” dedi.

                                                                  Foto: DHA

Sosyal medya fenomeni, DJ Kerimcan Durmaz’a Samsun’da saldıran dört erkek polise teslim oldu. Saldırganlar gazetecilere gülümseyerek ve işaret parmakları havada poz verdiler.

Kerimcan Durmaz DJ’lik yapmak için gittiği Samsun’daki bir alışveriş merkezinde 30 Kasım akşamı saldırıya uğradı. Medyada yer alan haberlerde 10-15 kişilik bir grubun Durmaz, bir arkadaşı ve asistanına saldırdığı, asistanın kolunun kırıldığı iddia edildi. Durmaz, olayın ardından yaptığı açıklamada kendisine yönelik herhangi bir saldırı gerçekleşmediğini ve panik anında koşarken ayağını burktuğunu söyledi.

“Gençliğimizi ibne yaptılar”

G.A., D.B., U.D. ve K.K. adlı erkekler dün Samsun Irmak Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu.

Dört erkek, polis merkezinden sağlık kontrolü için çıkarıldıkları sırada kameralara poz verdi ve, “Teknoloji canavarlarına sesleniyoruz, devletin her şeyine hakim olabilirler ama Türk gençliğine hakim olamazlar. Tek gözlü canavarlar bilsin. Gençliğimizi ibne yaptılar. Bunu herkes bilsin” dedi.


Etiketler: insan hakları, nefret suçları
Nefret