04/05/2017 | Yazar: Kaos GL

Çukurova İnsan Hakları Akademisi’nde hafta sonu ders sırası ‘LGBTİ Hakları’nda…

LGBTİ Hakları insan haklarıdır! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Çukurova İnsan Hakları Akademisi’nde hafta sonu ders sırası “LGBTİ Hakları”nda…

İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi’nce bu yıl üçüncüsü yapılan Çukurova İnsan Hakları Akademisi’nin hafta sonu programında “LGBTİ Hakları” işlenecek.

Kaos GL’den Ali Erol’un anlatacağı ders, Cumartesi günü (6 Mayıs), Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nde saat 10:00’da başlayacak.

Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı meselesini işleyecek olan Ali Erol, hastalıktan hak talebine LGBTİ’lerin insan hakları politikalarına nasıl dahil edildiğini anlatacak.

Çukurova İnsan Hakları Akademisi hafta sonu programı, saat 13:00’de, Şebnem Korur Fincancı’nın anlatacağı “Yaşam Hakkı ve İşkence Yasağı” dersi ile devam edecek.

İHD Adana Şubesi’nce düzenlenen Çukurova İnsan Hakları Akademisi, 22 Nisan’da, Hüsnü Öndül’ün “İHD ve İnsan Hakları Hareketinin Tarihçesi” dersi ile açıldı. 

Çukurova İnsan Hakları Akademisi “yalnızca kendi haklarını değil, insan haklarını korumayı içtenlikle istemeyi; insan haklarının özünde neyi talep ettiklerinin bilgisini kazandırmayı ve insan hakları ihlallerine son vermek için eylemde bulunma gerekliliği bilinci sağlamayı” hedefliyor.

Akademi programı, 27 Mayıs’ta, Hakan Ataman ve Eren Keskin’in dersleriyle sona erecek.


Etiketler: insan hakları
Nefret