05/09/2016 | Yazar: Kaos GL

Ayı Sözlük yazarları tarafından 1 yıldır e-dergi olarak yayınlanan LGBTİ Kültür ve Yaşam Dergisi Homojen, basılı yayın olarak raflarda yerini aldı.

Ayı Sözlük yazarları tarafından 1 yıldır e-dergi olarak yayınlanan LGBTİ Kültür ve Yaşam Dergisi Homojen, basılı yayın olarak raflarda  yerini aldı.

2015 yılının Eylül ayında e-dergi olarak yayın hayatına başlayan ve Ayı Sözlük bünyesindeki 70 kişilik gönüllü bir ekiple yoluna devam eden LGBTİ Kültür ve Yaşam Dergisi Homojen, Club Okey ve Limbo Consept mağazasının desteğiyle basılı olarak yayınlandı.

Derneklerin çıkardığı dergilerin dışında Türkiye’de basılı olarak çıkan ilk LGBTİ Kültür ve Yaşam dergisi olma özelliğini taşıyan derginin ilk sayısında Demet Sağıroğlu, Dilruba Saatçi, Çağla Akalın, Ebubekir Çetinkaya, Ece Dorsay, Esmeray, Meltem Arıkan, Ozan Bilen, Peyk, The Away Days ve Ümit Manay’ın röportajları yer alıyor.

Ayrıca birçok farklı konuda eleştirel ve akademik yazıların bulunduğu dergide sinema, tiyatro, sağlık yazılarına da yer veriliyor. Dergi içinde Türkiye’deki homomobi ve transfobi sebebiyle son dönemde artan ve Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada bulunduğumuz nefret cinayetleri ve LGBTİ intiharlarına da dikkat çekiliyor. 

Satış noktası bulmakta zorluk çekilen dergiye, şu an Beyoğlu’ndaki Limbo Consept mağazasından ulaşılabiliyor. Ayrıca mağazanın internet sitesi üzerinden Türkiye’nin her yerinden online sipariş verilebiliyor. 

Homojen Dergi'ye hoş geldin diyor, yayın hayatında başarılar diliyoruz! 


Etiketler: medya
Nefret