31/01/2017 | Yazar: Kaos GL

Danslı yoga ile nefesin ve hareketin farklı ritimlerini deneyimlemek isterseniz Gökhan İnan yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyemize bekleriz.

LGBTİ Motivasyon Atölyelerinde Bu Ay: Danslı Yoga Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Danslı yoga ile nefesin ve hareketin farklı ritimlerini deneyimlemek isterseniz Gökhan İnan yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyemize bekleriz.

Kaos GL Derneği, Atölye Yoga ortaklığında LGBTİ aktivistlerin kendilerini rahat ifade edebilmelerini ve sıkıntılarını paylaşarak daha güçlü hissetmelerini hedefleyen motivasyon atölyelerinde bu ay “dans ve yoga” var.

4 Şubat Cumartesi günü saat 15:00 ile 17:00 arasında Gökhan İnan yürütücülüğünde yapılacak atölyede, dans akışları ve yoga asanaları birleştirilecek, nefesin ve hareketin farklı ritimlerini deneyimleyecek, eğlenecek, zihnimizi sakinleştirerek rahatlayacağız. Gündelik hayatın yoruculuğundan uzaklaşmak, zihnimizi ve bedenimizi sakinleştirmek, ritmimizi bedenimize geçirmek için buluşuyoruz.

Etkinlik ücretsizdir.

Etkinliğe katılmak için kkm@kaosgl.org adresine iletişim bilgilerinizi mail atabilirsiniz.

Etkinlik mekânı katılımcılara bildirilecektir.

Gökhan İnan: Yoga, bedenin daha ince tabakalara açılan değerli bir kapı

Yogaya 2007 yılında yaşadığım diz sakatlanması üzerine başladım. Ameliyat öngörülen dizim; yoga çalışmaları, bedene ve onun sınırlarına saygı, anlayış ve şefkatle yaklaşık altı ay içinde tamamen düzeldi. O dönemden beri yoga ve beden disiplinleriyle ilgileniyor, bu alanda okumaya ve araştırmaya devam ediyorum. Bedenin daha ince tabakalara açılan değerli bir kapı olduğunu düşünüyorum.

Bedensel değişimin, zihni, ruhu ve var olma kabiliyetini derinden etkilediğine tanıklık etmek, heyecanlı ve önemli bir süreçti. Ders vermekteki amacım da yaşadığım deneyimleri keyifli bir biçimde aktarmak.

Atölye Yoga hakkında

2016 yılında kurulan Atölye Yoga'yı kurarken amacımız yoga tekniklerini öğrenmek isteyenlere, şifa arayanlara ve öğrendiklerini paylaşmak isteyen yoga eğitmenlerine sıcak, güvenilir ve huzurlu bir paylaşım ortamı yaratmaktı. Kısa sürede hepimizin severek geldiği bir yere dönüştü. Hem kuir hem vegan hem de birbirini ve işini seven insanların bulunduğu bu ortamda kendinizi evinizde gibi hissedebilir, mutfaktan çayınızı, kitaplıktan kitabınızı alıp güzel bir manzara eşliğinde ders önceleri ve sonraları vakit geçirebilirsiniz.

Atölye Yoga'nın web sitesi için tıklayın.


Etiketler: yaşam
Nefret