16/11/2016 | Yazar: Kaos GL

Buluşturan, kavuşturan, hafifleten ve gülümseten motivasyon atölyeleri başladı!

LGBTİ’ler motivasyon atölyesinde buluştu: ‘Bedenini dinle!’ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Buluşturan, kavuşturan, hafifleten ve gülümseten motivasyon atölyeleri başladı!

Kaos GL ve Pembe Hayat ortaklığında yürütülen LGBTİ’ler için motivasyon buluşmalarının ilki bu Pazar günü gerçekleşti.

İlk buluşmada, Kaos Kültür Merkezi Koordinatörü Melahat Deniz’in yürütücülüğünde; yaratıcı drama yöntemiyle katılımcıların bedenini, kendini dinlemesine, kendine açılmasına, güvenmesine ve grubun birlikte iyi hissetme yollarını bulması için interaktif oyunlara yer verildi.

Katılımcılar LGBTİ’ler için motivasyon atölyelerinin ilk ayağını şöyle değerlendirdi:

Gizem: Benim için eğlenceli bir buluşma oldu. Normalde el ele tutuşma ihtimalim olmayan biriyle el ele tutuştum, insanlar ve yarattığımız atmosfer iyi hissettirdi. Kendimle uzun yıllardır barışık değilim. Bu tür çalışmalar kendimle yeniden barışmamı sağlıyor.

Umut: Beden ve zihin olarak olumlu bir yorgunluk var üzerimde. Bugün yatıcılığımı zorladım, bir obje olmaya çalıştım bedenimle. Kendi bedenimle ve duygularımla yüzleşip barışma olanağım oldu. İlk kez tanıştığın insanlarla ortak çalışma yapmak zordur ama biz bugün bunu yapabildik. Burada öğrendiğim etkinlikleri insanların birbirine yaklaştırmak için kendi grubumla yapacağım.

Tarık: Oyunların çok olması güzel oldu. Bunları kendi çalışmalarımda kullanacağım. Bu anlamda öğreticiydi. İnsanların yeterince açılmadığını sonlara doğru açıldığını gördüm. Bu bazen benim kendimi açmamı etkiledi.

Elif: Ben kendimi çok rahatlamış ve mutlu hissediyorum. Hayatıma yeni giren insanlardan, burada olmaktan ve dolayı keyifliyim.

Kerem: İlk defa yaratıcı drama atölyesine katıldım. Kendimi ifade edebilmek, içimden geldiği gibi dans etmek iyi geldi bana. 

Kader: Benim için bugünün kelimesi paylaşmaktı. İlk kez karşılaştığım insanlarla gülüşümüzü paylaşmak benim için önemliydi. Çünkü insanlar birbiriyle paylaşmıyorlar.

Dominico: Ben de ilk kez böyle bir etkinliğe katılıyorum. Bedenime dönmek iyi geldi.

Şevval: Uzun zamandır bu kadar dans etmemiştim. Ve uzun zamandır yaratıcılığımı kullanmadığımı fark ettim. Bugünden çok keyif aldığımı hissediyorum.

Bahar: İlk kez böyle bir atölyeye katıldım. Yeni şeyler denedik, keşfettik. Bence güzel bir gündü.


Etiketler: yaşam
Nefret