26/01/2017 | Yazar: Kaos GL

Sanatçı Lily Allen, Trump karşıtı yürüyüşler için söylediği şarkının videosunu ‘İbneler Trump’tan nefret ediyor’ mesajıyla paylaşınca hayranları tepki gösterdi.

Lily Allen’e hayranlarından ‘İbne deme’ tepkisi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sanatçı Lily Allen, Trump karşıtı yürüyüşler için söylediği şarkının videosunu “İbneler Trump’tan nefret eder” mesajıyla paylaşınca hayranları tepki gösterdi.

Trump karşıtı yürüyüşlere sanatçılardan gelen destek büyüyor. Şarkıcı Lily Allen de protestoları destekleyen ünlülerden biri.

Allen, Rufus Wainwright’ın Going To A Town şarkısını yeniden seslendirerek resmi Youtube kanalından yürüyüş görüntülerini içeren bir klip yayınladı. Yayınlanan klipte “Fags Hate Trump” yazan bir döviz dikkat çekiyor.

Sanatçı, LGBTİ’lere karşı yapılan eylemlerde ve yürüyüşlerde sıkça kullanılan “God Hates Fags” (Tanrı ibnelerden nefret eder) sloganına gönderme yapan “Fags Hate Trump” (İbneler Trump’tan nefret eder) sözünü Twitter hesabından klibi paylaşırken kullanınca hayranları duruma tepki gösterdi.

Allen gelen eleştirilere “Bu zaten eylemde kullanılan bir dövizde geçiyor” diye cevap verirken, LGBTİ aktivisti Peter Tatchell “İbneler sözünün buradaki kullanımı küçümseyici değil, gurur duyan ve meydan okuyan bir yerden” şeklinde yorum yaptı.

Lilly Allen'in ilgili videosu: 


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret