02/03/2017 | Yazar: Kaos GL

Mersinde yaşayan trans seks işçisi Deniz’in mücadelesini konu alan ‘Gacı Gibi’, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında İzmir’de seyircisiyle buluşacak.

‘Gacı Gibi’ İzmir’e geliyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersinde yaşayan trans seks işçisi Deniz’in mücadelesini konu alan “Gacı Gibi”, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında yarın İzmir’de seyircisiyle buluşacak.

Deniz, Mersin’de yaşayan trans seks işçisidir. Sokakta seks işçiliği yaparken bir grubun nefret saldırısına uğrar. Bıçak darbeleriyle ağır şekilde yaralanmış üstelik kaçmaya çalışırken arabanın altında kalarak bacağı kırılmıştır. Aynı evi paylaştığı Ece ve Esmeray’ın yardımlarıyla sağlığına kavuşmaya çalışırken bir taraftan da Mersin 7 Renk Derneği aktivistleriyle hak mücadelesini de sürdürmektedir. Nefreti yenmenin bir yolu da gündelik hayatın içinde daha çok görünmek ve bu sayede toplum tarafından kabul edilmektir.

Bu yıl KuirFest’te dünya prömiyerini gerçekleştirecen “Gacı Gibi” !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösteriliyor. Film İstanbul'dan sonra yoluna İzmir ile devam ediyor. Serkan Çiftçi’nin yönettiği “Gacı Gibi” filmini festival kapsamında yarın saat 15:30’da Cinemaximum Konak Pier'de Salon 3'te izleyebilirsiniz.

Serkan Çiftçi kimdir?

Serkan Çiftci 1974 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. 2000-2010 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Stüdyolarında teknik uzman olarak çalıştı. Belgesel çalışmalarının yanı sıra video kurguları yaptı. Halen Mersin Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo TV ve Sinema bölümünde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.


Etiketler: kültür sanat
Nefret