11/11/2016 | Yazar: Kaos GL

Sivil Sayfalar, Reçel Blog, KA.DER ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, İstanbul’da kadın odaklı haber yazma atölyesi düzenliyor.

‘Kadın Odaklı Kuruluşlarla Haber Yazma Atölyesi’ başvurularını bekliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sivil Sayfalar, Reçel Blog, KA.DER ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, İstanbul’da kadın odaklı haber yazma atölyesi düzenliyor.

24 Kasım’da Sivil Sayfalar, Reçel Blog, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA.DER) ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ortaklığında gerçekleştirilecek Sivil Toplum Haberciliği – Kadın Odaklı Kuruluşlarla Haber Atölyesi kadın odaklı kuruluşların haber üretme ve yaygınlaştırma becerilerini geliştirerek, savunuculuk kapasitelerinin güçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kadın odaklı sivil toplum kuruluşları dertlerini anlatmak, çalıştıkları konuları gündemleştirmek, kararları ve kanaatleri etkilemek, okunabilir, anlaşılabilir ve paylaşılabilir haber üretmek için çalışıyor. Yeni medya ve gelişen iletişim araçları, sivil toplum kuruluşlarının misyonlarını gerçekleştirme şekillerini değiştiriyor ve onlara yeni olanaklar sunuyor. Toplumsal cinsiyet odaklı STK’ların kendi medyalarını geliştirmeleri ise rutinin dışında haber üretimine, hızlı ve etkin bir iletişime imkan tanıyor.

“Kendi haberlerimizi yurttaşlara daha etkin nasıl ulaştırabiliriz?”, “Okunabilir, paylaşılabilir, etkili haber nasıl yazılır?” gibi soruların yanıtlarının konuşulacağı atölye başvuruya açıldı.

Etkinlik zamanı: 24 Kasım 2016

Etkinlik mekanı: Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA.DER), Esentepe, İrfan Baştuğ Sok. No:15 D:7, Şişli/İstanbul

Kimler başvurabilir?

Okunabilir anlaşılabilir, paylaşılabilir, etkili haberler üretmek, kendi medyasını oluşturmak isteyen kadın ve LGBTİ dernek, vakıf, platform, ağ ve inisiyatiflilerden ilgililer 16 Kasım 2016 bitimine kadar formu doldurarak başvuru yapabilir.

Atölyeye katılım ücretsiz olup katılım kontenjan ile sınırlıdır.

Haber Atölyesi hakkında güncel bilgileri etkinlik sayfasından takip edebilirsiniz.

İletişim için gizem@sivilsayfalar.org adresi ile iletişime geçebilirsiniz.


Etiketler: kadın
Ankara