29/08/2016 | Yazar: Kaos GL

Mersin Kadın Platformu, çocuk istismarlarını kınayarak toplumsal barış için kadınlara ses verilmesini istedi.

Mersin Kadın Platformu:  ‘Bedenimizin, yaşamımızın kararı bizimdir!’ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin Kadın Platformu, çocuk istismarlarını kınayarak toplumsal barış için kadınlara ses verilmesini istedi.

Fotoğraf: DİHA

Mersin'de 1 hafta içerisinde Suriyeli 9 yaşında L.A. ile, 11 yaşındaki H.D. isimli çocuğun cinsel istismara maruz kalması Mersin Kadın Platformu tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında kınandı.

Platform üyesi Tuna Şahin, Antep’te 9 aylık bebeğin, Mersin'de 9 ve 11 yaşındaki çocukların cinsel istismara kaldığını ve Antep katliamını hatırlatarak “Bu 4 olayı arka arkaya düşündüğümüzde karşımıza savaş gerçekleri çıkıyor” dedi.

Mersin 7 Renk LGBT Derneği’nden Gizem Derin basın toplantısının ardından KaosGL.org’a konuştu:

“Mersin Kadın Platformu bileşeni olarak Cuma günü gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında; OHAL ile birlikte bir dizi hukuksuzluğun yaşandığı ve bundan da en çok kadın ve çocukların etkilendiğini dile getirdik. Son bir haftada 3 çocuk istismarı yaşandı. Tabi bu sayı haberimiz olan istismarlar!”

Toplumsal barış için kadınlara ve LGBTİ’lere ses verilmesi gerektiğini ifade eden Derin, “Fazlası her gün iki yüzlü toplumun kapı arkalarında yaşanıyor. Bizlere ahlâksız diyen ahlâk yoksunu tecavüzcüler ve sistem tarafından çocuklar, kadınlar, LGBTİ’ler tecavüze uğrayarak yakılıyor. Çocuk istismarlarının 2’si Mersin'de yaşandı. Bu hafta yaptığımız bir basın toplantısı ile içinde olduğumuz süreci, yaşanan toplumsal katliamları, istismarlara karşı ses çıkardık. Ve toplumsal barış için kadınlara ve LGBTİ’lere ses verilmeli dedik” dedi.


Etiketler: kadın
Nefret