04/05/2017 | Yazar: Kaos GL

13 Mayıs’ta yürüyüşle sonlanacak hafta boyunca atölye, parti, söyleşi ve film gösterimleri yapılacak.

ODTÜ Onur Haftası başlıyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ODTÜ’de Onur Haftası başlıyor. 13 Mayıs’ta yürüyüşle sonlanacak hafta boyunca atölye, parti, söyleşi ve film gösterimleri yapılacak.

                                 Fotoğraf: ODTÜ Onur Yürüyüşü 2016, Demhat Aksoy

Resmi olarak tanınma mücadelesini sürdüren ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması, Onur Haftası’na çağırıyor.

6 Mayıs’ta Roxanne’da dayanışma partisi ile başlayacak hafta boyunca kostüm atölyesi, yaşayan kütüphane, film gösterimleri, LGBTİ cinsel sağlık atölyesi gibi birçok etkinlik yapılacak.

Hafta etkinlikleri 13 Mayıs’ta gelenekselleşen ODTÜ Onur Yürüyüşü ile sonlanacak.

Hafta hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İmza kampanyası sürüyor

Öte yandan ODTÜ LGBTİ Dayanışması’nın, kulüplerinin resmiyete kavuşması için başlattığı imza kampanyası sürüyor:

“Kampüs içerisinde rastlanan homofobi, bifobi, transfobi ve heteroseksizm aslında sadece LGBTİleri değil, kampüs içerisinde yaşayan herkesi ilgilendirmektedir. Bu konuda resmi faaliyet gösterebilmek, halihazırda yaptığımız toplantıları, söyleşileri, panelleri, film gösterimlerini ve daha birçok kampüs içi yaşamı, kampüsü oluşturan herkes için yaşanabilir kılmak adına yaptığımız faaliyetleri devam ettirmek ve resmi bir topluluk olarak çok daha fazla bireye ulaşmak, maddi destek almak, kampüs içerisinde dayanışmanın mobilitesini arttırmak adına çok uzun süredir rektörlüğe başvurularda bulunuyoruz. Bu başvurular yıllardır gerek bürokratik engellerle gerekse LGBTİ haklarını yoksayarak reddedilmektedir. Bununla beraber Türkiye’deki birçok üniversitede bu konularda çalışmalar sürdüren öğrenci toplulukları ve kulüpleri resmi bir kabul görmektedir. ODTÜ LGBTİ Dayanışması uzun süredir çalışmalarını sürdürse de ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde resmi bir topluluk olmanın avantajları yukarıda belirttiğimiz gibi açık ve ortadadır.

“Bizler imzacılar olarak ODTÜ LGBTİ Dayanışması’nın ODTÜ Rektörlüğü tarafınca resmi kabul edilmesi adına ODTÜ Rektörlüğü’ne, ODTÜ Kamuoyunu’na çağrıda bulunuyoruz.”

Kampanyaya katılmak için tıklayınız.


Etiketler: insan hakları, eğitim
Nefret