20/12/2016 | Yazar: Kaos GL

Dilek İnce Giysi Bankası, yılbaşı dolayısıyla yüz LGBTİ mahpus için 40 kargo kıyafet hazırladı.

Pembe Hayat’tan LGBTİ mahpuslara yeni yıl kutlaması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Dilek İnce Giysi Bankası, yılbaşı dolayısıyla yüz LGBTİ mahpus için 40 kargo kıyafet hazırladı.

Pembe Hayat Dilek İnce Giysi Bankası, LGBTİ mahpuslara ve ihtiyacı olan LGBTİ’lere giysi yardımında bulunmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 20 Kasım 2014 Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü'nden bu yana ihtiyacı olan kişilere Dilek İnce Giysi Bankası aracılığıyla giysi yardımında bulunan Pembe Hayat; çeşitli illerdeki cezaevlerinde kalan LGBTİ mahpusların yeni yıllarını kutlamak için bir etkinlik organize etti. Etkinlik kapsamında Pembe Hayat çalışanları, stajyerleri ve gönüllüleri bir araya gelerek Dilek İnce Giysi Bankası yardımıyla yaklaşık 100 LGBTİ mahpus için 40 kargo hazırladı.

LGBTİ mahpuslarla düzenli olarak mektuplaşan Pembe Hayat, iletişimde olduğu mahpuslara yılbaşı kartları da gönderdi.

Dilek İnce Giysi Bankası

2014 tarihinde kurulan Dilek İnce Giysi Bankası bir dayanışma ağı çevresinde, gönüllülerin yardımları ile ilerliyor.

Pembe Hayat’a ulaşan ve başka kurum/kuruluşların derneğe ilettiği mektuplar doğrultusunda gönüllülerden gelen temiz, kullanılabilir kıyafetler, LGBTİ bireylere, mültecilere ve mahpus LGBTİ’lere, ihtiyaçlarına yönelik yardımda bulunuyor.

Sizler de Dilek İnce Giysi Bankası’na bağışta bulunmak isterseniz Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği ile iletişime geçebilirsiniz.

Dilek İnce, Eryaman Davası sürecinde müdahil olan ve verdiği mücadele sonucunda nefret cinayetine kurban giden iki çocuk annesi bir trans kadındı. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, nefret cinayetine kurban giden derneğin kurucu üyesi Dilek İnce’nin adını yaşatmak için bir Giysi Bankası oluşturdu.

İlgili yazı:

Aklınıza gelmeyecek ihtiyaçlar bizim için örgütlenme alanları oluyor


Etiketler: insan hakları, sosyal hizmet
Nefret