30/03/2016 | Yazar: Kaos GL

"Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde" bir araya gelerek şiddete karşı nasıl tepki vereceğimizi konuşuyoruz!

Şiddete karşı bir arada olmaya var mısın? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

"Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde" bir araya gelerek şiddete karşı nasıl tepki vereceğimizi konuşuyoruz!

Kaos GL, şiddete karşı güçlenmeye yönelik iki aşamalı bir eğitim düzenliyor. 2 Nisan ve 9 Nisan günleri, saat 10.30-18.30 arasında gerçekleşecek etkinlik sizi bir araya gelmeye çağırıyor. 

Dünyada kadınlar arasında benzerleri yapılan, Türkiye'de ise kadınlara ve translara açık olan bu eğitimler; öncelikle kişilerin kendi güçlerinin farkına varmalarını ve birbirlerine iyi gelmelerini amaçlıyor. Her bireyin farklı olduğu gerçeğinden yola çıkan bu eğitimler, reçeteler sunmak yerine şiddetle (özellikle fiziksel ve cinsel) mücadele etmek için kendi yöntemlerini geliştirmesini, farklı baş etme becerilerini görmesini, bedenleri üzerine düşünmelerine, keşfetmelerine ve öz savunma tartışmasına olanak sağlıyor.

Stajyer eğitici eğitimi olarak tasarlanan bu program natrans erkeklerin katılımına kapalıdır.

Kontenjan 15 kişidir.

Son Başvuru Tarihi: 1 Nisan Cuma

Başvuru için kkm@kaosgl.org mail adresine iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterlidir.

Etkinlik yeri katılımcılara bildirilecektir. Katılım ücretsizdir.

Etkinliğe gelmeden önce göz atmanızda fayda var:

• Devamlılık esası: Eğitimi tamamlamak için, iki güne de tam katılım şart olmakla birlikte, ilk güne katılamayan katılımcılar devamlılık program için gerekli olduğundan ikinci güne katılamayacak.

• Katılımcıların kendilerini rahat hissedecekleri şekilde giyinmeleri önerilir.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: kadın
Ankara