14/04/2016 | Yazar: Kaos GL

İki gündür basında yer alan, Suruç ve Ankara katliamlarına ilişkin belgeler bize bir kez daha göstermiştir ki bu katliamları yapanlar, bize bu acıları yaşatanlar aynı kişilerdir.

Suruç Aileleri’nden belge açıklaması: Göz göre göre katlettiler! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Suruç Aileleri İnisiyatifi: İki gündür basında yer alan, Suruç ve Ankara katliamlarına ilişkin belgeler bize bir kez daha göstermiştir ki bu katliamları yapanlar, bize bu acıları yaşatanlar aynı kişilerdir.

Suruç Aileleri İnisiyatifi, Ankara ve Suruç katliamına ilişkin belgelerin yayınlanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı.

İnisiyatif belgelerin “devletin zafiyetini değil katliam ortaklığı”nı gözler önüne serdiğini belirterek, “İki gündür basında yer alan, Suruç ve Ankara katliamlarına ilişkin belgeler bize bir kez daha göstermiştir ki bu katliamları yapanlar, bize bu acıları yaşatanlar aynı kişilerdir. Haklarında sayısız ihbar, istihbarat bilgisi olmasına rağmen en ufak bir engele takılmadan, göz göre göre çocuklarımızı, kardeşlerimizi, annelerimizi, babalarımızı katlettiler. Öncesinden bilinmelerine, daha önce gözaltına alınmış olmalarına rağmen bu katiller canımızı yakmadan önce engellenmediler” dedi.

İnisiyatif katliamların sorumlularına karşı adalet mücadelesini sürdüreceklerini belirterek, “Sevdiklerimizi bizden çalan katiller ve onların işbirlikçileri hesap vermekten, her attıkları adımda adalet arayan anneleri, çocukları, kardeşleri görmekten kurtulamayacaklar” şeklinde konuştu.

İlgili haber:

MİT, TSK ve EGM 10 Ekim için önlem almamış


Etiketler: yaşam
Nefret