02/02/2017 | Yazar: Kaos GL

Geçtiğimiz sonbaharda hayata gözlerini yuman trans oyuncu ve aktivist Alexis Arquette, SAG Ödülleri töreninde yayınlanan videoyla anıldı.

Trans oyuncu Alexis Arquette, SAG Ödülleri’nde anıldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Geçtiğimiz sonbaharda hayata gözlerini yuman trans oyuncu ve aktivist Alexis Arquette, SAG Ödülleri töreninde yayınlanan videoyla anıldı.

Her yıl ABD’de Film Oyuncuları Birliği'nin (Screen Actors Guild) tarafından verilen SAG Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

2016’nın Eylül ayında hayata gözlerini yuman trans oyuncu ve aktivist Alexis Arquette, SAG Ödülleri töreninde yıl içinde hayatını kaybeden oyuncular için hazırlanan videoda anıldı. Alexis, 1998 yılında çekilen “The Wedding Singer” filminden bir sahnesiyle videoda yerini aldı.

“Biz gerçek cesaretin ne olduğunu, onun cinsiyet geçiş sürecinde öğrendik”

47 yaşındaki trans oyuncu ve aktivist Alexis Arquette 2016’nın Eylül ayında hayatını kaybetmişti. Arquette kardeşler, Alexis’in ölümünü duyurarak fanlarına çiçek veya hediye göndermek yerine LGBT kuruluşlarına bağışta bulunmaları için şu notla çağrı çağrı yapmıştı:

“Trans oyuncular için sinema piyasasında çok fazla seçenek olmamasına rağmen, o kimliğinin aşağılandığı ve basmakalıp trans kadın rollerini reddetti. O trans kadınların anlaşılması için mücadele veren bir öncü oldu.”

“Hayatı boyunca şiddetli bir gerçekle yaşadı: Bu dünyada trans olmak tehlikelidir. İnsanların birbirlerinden farklı özelliklere sahip olmasına ve insanları olduğu gibi kabul etmeye bu kadar uzak bir dünyada büyük bir çirkinliğin içinde yaşadı.”

“Biz gerçek cesaretin ne olduğunu, onun cinsiyet geçiş sürecinde öğrendik.”

“Şimdi onun ölümüyle kendimizi, kardeşimiz olarak hayatımızda olduğu gerçeğiyle ve bize kattığı güzel şeylerle teselli ediyoruz. Alexis’in onuruna, çiçek veya hediye göndermek yerine LGBT kuruluşlarına bağışta bulunmanızı istiyoruz.”


Etiketler: yaşam
Nefret